Genel ve Yoğun İngilizce

Genel İngilizce Programları

Oxford House College İstanbul olarak Genel İngilizce eğitimlerini, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere sabah, öğleden sonra ve akşam zaman dilimlerinde birçok esnek seçenekle sunuyoruz. Seçtiğiniz programın yoğunluğuna göre 2 haftadan 2 yıla kadar eğitim alabilirsiniz. Aldığınız eğitim sizi Başlangıç (Beginner) düzeyden, İleri (Advanced) düzeye kadar taşır.

Genel İngilizce eğitimleri, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşmadan oluşan dört temel beceriyi kişiye kazandırırken,  sistematik olarak da dilbilgisi altyapısı ve zengin kelime hazinesi sağlar. Böylece konuşurken İngilizce telaffuzunuzun anlaşılır olmasına ve aynı zamanda diğer İngilizce konuşanları da anlayabilmenize yardımcı olur. 

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce Programı, haftada 15 saatlik olup akıcı İngilizceye giden en hızlı yoldur. Öğrencinin gelişimi düzenli yapılan testlerle belirlenir. Derslerde konuşmaya ağırlık verilir. Başlangıç (Elementary) seviyesinden İleri (Advanced) seviyeye kadar çeşitli sınıflar mevcuttur. Ancak, öğrenciler genelde "Intermeditate" ve "Upper-Intermediate" sınıflarında yoğunlaşırlar.

Yoğun programlar genelde, kısa bir süre için ciddi bir dil eğitimi düşünen öğrenciler   için tasarlanmış ideal programlardır. Ayrıca, İngilizce derslerinde  önemli sorun yaşayan lise veya üniversite öğrencilerine yaz aylarında katılacakları kurslarda yoğun programlardan birini takip etmeleri önerilir.  Yoğun dil kurslarında, hafta içi sabahları Genel İngilizce eğitimi verilirken, öğleden sonraları “Seçmeli (Elective) Dersler” verilir.

İngilizce Seviyeleri

1.Beginner (Başlangıç)

:

70-80 Ders Saati

2.Elementary (Temel)

:

144 Ders Saati

3.Pre-Intermediate (Orta-Altı)

:

144 Ders Saati

4.Intermediate (Orta)

:

144 Ders Saati

5.Upper Intermediate (Orta-Üstü)

:

144 Ders Saati

6.Lower Advanced (İleri-Altı)

:

96Ders Saati

7.Advanced (İleri)

:

144 Ders Saati

 

Günler

Ders Saatleri

Günlük Saat

Haftalık Saat

Toplam Saat

Ortalama Seviye Atlama Süresi

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma (Yoğun)

10:00-12:50

3

15

876

10

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

17:00-18:50

2

10

876

12

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazartesi, Çarşamba, Perşembe

19:00-21:50

3

9

876

12

 

 

 

 

 

 

 

 

*Salı, Cuma

19:00-21:50

3

6

876

15

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma

19:00-21:50

3

15

876

10

 

* Salı, Cuma günü kursları konuşma ağırlıklı olup 3 günlük programla birleştiğinde kişiye 5 gün yoğun eğitim alma imkânı sağlar

 

 

Günler

Ders Saatleri

Günlük Saat

Haftalık Saat

Toplam Saat

Ortalama Seviye Atlama Süresi

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumartesi, Pazar

10:00-13:50

4

8

876

15

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumartesi, Pazar

14:30-18:20

4

8

876

15

 

Program İçeriği

Sınıf eğitimlerimizde bir kurs kitabı mevcut olmakla beraber öğretmenlerimiz derslerinde kaset, CD, DVD, gazete ve internet kaynaklı özgün materyalleri kullanmaktadırlar. Kitap takibi, eğitim sisteminin %40'lık kısmını oluşturmakta olup asıl önemli zaman kişilere gerçek dünya ile iletişim kurabilmelerini sağlayacak becerileri kazandıran faaliyetlere ayrılmaktadır.

Sınavlar

• Başlangıç programında, kursun ortasında ve sonunda yapılan değerlendirme sınavları ile gelişiminiz takip edilir.

• Diğer bütün seviyelerde ise her 48 saatlik periyodun sonunda değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme eğitmenlerimize hangi alanlarda tekrar yapmak gerektiğini gösterirken, kişisel gelişiminizi de tayin etmenize yardım edecektir.

• Ayda bir eğitmeninizle yapacağınız değerlendirme görüşmesi sayesinde etkili çalışma becerileri ve hangi alanlara daha fazla eğilmeniz gerektiği konusunda fikir alışverişi yapabileceksiniz.

• Türkiye'de sadece OHC'de kullanılan "sürekli kayıt /continuous enrolment" sistemi  sayesinde kişi başarısı, kurs süresi ve sınavlara ek olarak tamamen yetkinliklerin ölçülmesi ile gerçek zamanlı yapılır. Böylece kişiler için gereksiz zaman kaybının önüne geçilerek doğru zamanda seviye atlaması sağlanır.

Nasıl mı? Örnek vermek gerekirse, daha önce İngilizce eğitimi almış, fakat programını tamamlayamadan bırakmış bir öğrenci seviye sınavında eğitimi bıraktığı seviyeden daha düşük çıkabilir. Bu öğrenci, standart kur sistemi ile eğitim veren bir kursta daha önce bildiği konuları tekrar ederek 2 ay ile 4 ay bazen de daha uzun zaman harcar. OHC sisteminde ise bu süre tamamen size bağlı olarak çok daha çabuk gerçekleşerek gereksiz zaman ve para kaybı önlenir.

Programın katılımcıya faydaları:

Genel İngilizce eğitimini tamamlayan öğrenciler, tamamladıkları seviyelere göre çeşitli yetkinlikler kazanırlar.

Başlangıç ve Temel (Beginner & Elementary): Temel seviyeyi tamamlayan öğrenciler; alfabe, sayılar, mevsimler vb. konularda ortalama 200-300 kelimelik bir bilgi kazanarak İngilizce'deki basit zamanların da kullanımı ile kendini tanıtabilir, adres sorabilir, telefon konuşması yapabilir ve yurtdışına çıktığında gündelik ihtiyaçlarını gidermek için basit cümleler ile iletişim kurabilirler.

Orta Öncesi ve Orta (Pre-Intermediate & Intermediate): Orta seviyeyi tamamlayan öğrenciler ortalama  800-1,000 kelimelik bir bilgi kazanarak İngilizce'deki tüm zamanlara hakim bir şekilde tüm yabancılarla rahatlıkla iletişim kurabilir ve TOEFL, IELTS, Proficiency, KPDS ve diğer ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlık kurslarına katılabilirler. İsteyen öğrenciler İngiltere'de bulunan şubelerimizde eğitimlerine devam edebilirler.

Orta-Üstü ve İleri-Upper-Intermediate ve Lower Advanced: İleri-altı seviyeyi tamamlayan öğrenciler ortalama 1,500-2,000 kelimelik zengin bir hazineye sahip olarak İngilizce'yi akademik ve akıcı düzeyde konuşabilir ve yazabilirler. Ulusal ve uluslararası sınavlarda yüksek skorları hedefleyebilir ve bu kurslara öğrenci olarak katılabilirler.

Advanced: İleri seviyeyi tamamlayan öğrenciler İngilizce'yi tüm unsurları ile kavrar ve bir kursa olan ihtiyaçlarını Genel İngilizce için nihayetlendirirler. Sahip oldukları bilgiler ile tüm yabancı kaynakları okuyabilir, anlayabilir, hakkında konuşabilir ve yazabilirler. Tüm ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlık sınıflarına katılabilir ve yüksek skorları hedefleyebilirler. Mesleki kurslara katılarak dilde uzmanlaşabilirler.


Tüm seviyelerin sonunda başarılı olan öğrenciler, Oxford House College’in  uluslararası geçerliliği olan sertifikasını alarak ödüllendirilirler.

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu