Sosyal Etkinlikler

Sosyal Etkinlik ve Aktiviteler
 
Oxford House College’de ana ders saatlerinin dışında ücretsiz aktivite ve seminer sınıfları oluşturulmaktadır. Öğrencilerin bu sınıflara sıklıkla katılması, İngilizcenin gelişmesi açısından çok faydalı olacaktır. 
 
Etkinliklerin koordinasyonu İngilizce öğretmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Sosyal etkinliğin ötesine geçen programlarda, öğrenci hoş zaman geçirirken İngilizcesini pratik yapma olanağı bulmaktadır. Etkinliklere örnek olarak bowling turnuvaları, futbol turnuvaları, satranç ve Scrabble turnuvaları verilebilir.
 
Parti Organizasyonları
 
Oxford Coffee House’da düzenlenen “OHC Party” gecelerinde amacımız, kursiyerlerin kaynaşıp sosyalleşmelerini sağlayıp motivasyonu ve verimliliği yükseltmektir.
 
Karaoke Geceleri
 
Aktivite öğretmenlerimiz tarafından organize edilen karaoke gecelerinde öğrenciler İngilizce şarkılar söyleyerek hem eğleniyor hem de pratik yapıyorlar. 
 
Spor Aktiviteleri
 
Sınıflar arası organize edilen öğretmen ve öğrencilerinde katıldığı futbol, basketbol, voleybol, amerikan futbolu, bowling turnuvaları ile öğrenciler verimli saatler geçirmektedir.
 
Piknik Organizasyonları
 
Her yıl bahar aylarında geleneksel olarak gerçekleştirilen Oxford House College piknik organizasyonunda tüm okul öğrenci, öğretmen ve çalışanları eğlenceli vakit geçirerek yılın stresini atmaktadırlar.
 
Konuşma Kulübü
 
Konuşma aktiviteleri, öğrencilerimize sınıf haricinde de konuşma imkanı sunmak ve konuşma becerilerini daha da geliştirmek amacıyla hafta boyunca düzenlenir. Öğrencilerimize belirli çerçevelerde planlanmış konuşma ve canlandırma aktiviteleriyle hem dilbilgisi pratiği hem de kelime hazinelerini geliştirme imkanı sağlar.
 
Gramer Kulübü
 
Düşük seviyeler ve sınav hazırlık sınıfları için düzenlenir. Hafta boyunca düzenlenen bu aktiviteler, öğrencilerimize sınıfta işlemiş oldukları dilbilgisi yapılarını tekrar etme ve anlamadıkları noktalarda soru sorma imkanı sağlar. 
 
Kütüphane
 
Oxford House College, öğrencilerine özel olarak seçilmiş her seviyeye uygun kitaplar, dergiler ve gazeteler sunarak öğrencilerin okuma, anlama yeteneklerini ve kelime dağarcıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.   
 
Film ve Drama Kulübü
 
Film kulübünde haftada bir kez öğrencilerimiz öğretmenlerimizin eşliğinde İngilizce film izleyecek ve filmi konu, oyunculuk ve  yönetmenlik gibi değişik açılardan tartışma fırsatı bulacaklardır. Drama kulübünde ise yabancı oyunlar seçilerek sergilenmektedir.
 
Bilgisayar ve TOEFL Laboratuvarı
 
Bilgisayar laboratuvarında her seviyeye uygun CD-Rom’lar istenildiği zaman limitsiz ve ücretsiz kullanıma açık olup, kişisel bilgisayarlarında çalışmak isteyenler tarafından da ödünç alınabilir, ayrıca internet de öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.  
 
Oxford House Press
 
Öğrenciler bir öğretmen eşliğinde aylık olarak Oxford House Press adlı gazete çıkartmaktadırlar. Gazetenin tüm içeriğini öğrenciler oluşturmaktadır. İngilizce gramer ve yaratıcılık anlamında öğrenciye katkı sağlamaktadır.
 
Oxford Coffee House
 
Kampüs içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler teras katında bulunan Oxford Coffee House’da gerçekleşmektedir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu