TOEFL IBT SINAVINDA NASIL BAŞARILI OLUR SUNUZ?

Toefl Ibt sınavında başarılı olmak için çok iyi bir İngilizce bilginizin olmasının yanı sıra bu sınava nasıl hazırlanacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Sadece kitaplardan ilgili konuları çalışarak sınavdan başarılı olmak her zaman garanti edilememektedir. Bu sebeple sizin için hazırlamış olduğumuz bu makaleyi okuyarak farklı deneyimler kazanabilirsiniz.

Gün İçerisinde İngilizceye Zaman Ayırın
Gününüzün belirli kısmında mutlaka okuma, dinleme, yazı yazma ve konuşma adına pratikler yaparak ingilizceyi hayatınızın içine alın.

Okumanızı Geliştirin
Kelime haznenizi geliştirmenin en iyi yolu okumaktan geçer. Oxford House College’ın uzman eğitmenleri bu konuda sizlere her türlü desteği sağlayarak İngilizce dilindeki okuma materyalleri, gazeteler, dergiler, kitaplar ve web siteleri konusunda sizleri en iyi şekilde yönlendirmektedirler.

Dinlemenizi Geliştirin
Sınavına hazırlanırken dinlemenizi geliştirmek için yapacağınız pratikler çok büyük önem taşımaktadır. Bol bol müzik ve radyo dinlemenin yanı sıra televizyon ve film izlemeniz Oxford House College uzman eğitmenleri tarafından tavsiye edilmektedir.

Konuşmanızı Geliştirin
Konuşmanızı geliştirmek için en doğru pratikleri yapmanız gerekmektedir.Doğru telaffuz ve tonlama ile yüksek sesle ve tane tane konuşmaya odaklanmalısınız. Konuşmanıza daha fazla akıcılık kazandırmak ve farklı aksanlara sahip eğitmen kadromuz ile pratik yapabilmek için Oxford House College’ın Speaking aktivielerinden yararlanabilirsiniz .

Yazmanızı Geliştrin
Geliştirmiş olduğunuz aktif kelime haznenizi, gramatik bilgileri ile genel dil becerenizi bir araya getirerek kısa ve uzun yazılar yazın. Yazmış olduğunuz yazıları Oxford House College’ın uzaman eğitmenleri ile değerlendirip bir sonraki yazı için yapmamanız gereken hataları görebilirsiniz.

Oxford House College Bilgisayar Laboratuvarında Çalışın
Oxford House College’da eğitim alan öğrenciler sınava hazırlanıken bilgisayar laboratuvarını kullanarak okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini uzaman eğitmenler eşliğinde geliştirebilirler.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu